Wybór systemu alarmowego

WYBÓR-SYSTEMU-ALARMOWEGO

25 sie Wybór systemu alarmowego

Przed podjęciem każdej decyzji, ważne jest zdobycie podstawowych informacji dotyczących danego zagadnienia, które zagwarantują nam, że nie będziemy tej decyzji żałować. Z całą pewnością dotyczy to tak ważnych kwestii, jak bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania czy pracy. Wybór oraz montaż systemów alarmowych nie musi być wcale zawiłą i skomplikowaną kwestią. Wystarczy tylko garść informacji, by wszystko stało się jasne. Przedstawiamy więc porady, dotyczące tego, czym kierować się podczas zakupów i na co zwrócić szczególną uwagę.

Dostosowanie systemu alarmowego do wymagań obiektu

Dostosowanie systemu alarmowego do wymagań obiektuPo pierwsze: rodzaj obiektu, do którego szukamy systemu alarmowego. Od tego musimy zacząć, pamiętając, że nie każdy system sprawdzi się w każdym obiekcie i w każdej sytuacji. Do domów mieszkalnych specjaliści polecają SSWiN, czyli Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu. Polecaną klasą takiego systemu jest klasa 3 (w czterostopniowej skali, w której jeden oznacza najniższy poziom ochrony). Można wybrać system tradycyjny, który wymaga jednak dosyć skomplikowanego montażu – jego przewody ukrywane są pod tynkiem. Istnieje alternatywa w postaci nowoczesnych systemów bezprzewodowych, które działają na zasadzie komunikacji radiowej. Inaczej sprawa wygląda natomiast w przypadku wyboru oraz instalacji systemów alarmowych w dużych obiektach, takich jak magazyny czy sklepy. Szczególnie polecana jest dla nich telewizja przemysłowa, a w sklepach również tak zwane przyciski antynapadowe.

 

 

Podział systemów alarmowych na klasy

Po drugie: rodzaj dóbr, które system ma chronić. Warto zainwestować w drogi system, gdy wartość dóbr jest naprawdę wysoka. Podczas kupna podpowiedzią dla nas będzie podział systemów na cztery klasy: A, B, C oraz S. Klasa A to tak zwana klasa popularna, nadaje się idealnie do zabezpieczenia mienia o niewysokiej wartości. Klasa standardowa, czyli B polecana jest natomiast do ochrony rzeczy o stosunkowo wysokiej wartości, takich jak przedmioty muzealne (ale nie występujące w pojedynczych egzemplarzach). Trzecia klasa zabezpieczeń – C, to systemy alarmowe, które montuje się w obiektach, w których przechowywane są ważne dokumenty. Nazywana jest ona inaczej klasą profesjonalną. Ostatnia grupa systemów alarmowych, czyli S to gwarancja bezpieczeństwa dla mienia o bardzo wysokiej wartości, nie tylko materialnej, ale również kulturowej czy historycznej.

Te podstawowe informacje powinny Państwu naświetlić istotę zagadnienia i pomóc poruszać się w świecie systemów alarmowych, które będą stały na straży bezpieczeństwa i komfortu w codziennym życiu.

Brak komentarzy

Skomentuj