Kontrola dostępu – różne możliwości

KONTROLA-DOSTĘPU-–-RÓŻNE-MOŻLIWOŚCI

30 lip Kontrola dostępu – różne możliwości

Możliwości systemu kontroli dostępu

Dbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników? Cenisz sobie wartość przechowywanej dokumentacji? Zależy ci, aby nikt niepowołany nie miał dostępu do pomieszczeń o najwyższym priorytecie bezpieczeństwa? Jeżeli tak, powinieneś pomyśleć o tym, jakie możliwości daje ci instalacja systemów kontroli dostępu. Na pewno widziałeś na filmach różnego rodzaju urządzenia, montowane tuż przy drzwiach. Czytniki kart, linii papilarnych, a nawet skanery tęczówki oka. Oprócz tego, kontrola dostępu może wykorzystywać znacznie prostsze rozwiązania, takie jak klawiatury numeryczne do wprowadzania kodu.

 

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa

Obecnie, kontrola dostępu stała się popularnym systemem zabezpieczającym, stosowanym w coraz większej liczbie firm. Od popularnych barów szybkiej obsługi, poprzez siedziby instytucji finansowych, aż po gabinety w biurowcach. Wszędzie gdzie kontrola dostępu została zamontowana, znacząco podnosi się poziom bezpieczeństwa i komfort korzystania z takiego obiektu.

 

Rozbudowa istniejącego systemu kontroli dostępu

Jednak, jeśli jesteś zainteresowany montażem takiej instalacji, powinieneś rozważyć jej rozbudowanie o kolejne elementy. Jednym z takich będzie system alarmowy. To naturalne, że kontrola dostępu i instalacja alarmowa powinny ze sobą współistnieć. Tylko wtedy ma to sens. Nieautoryzowana próba wejścia do konkretnego pomieszczenia, będzie aktywowała pracę alarmu i w zależności od zaprogramowanych funkcji, może: wysyłać powiadomienie do centrum monitoringu, włączać dodatkowe zabezpieczenia lub odcinać możliwość ucieczki. O tym, jak bardzo wzmacnia to bezpieczeństwo, nie trzeba chyba nadmieniać.

Brak komentarzy

Skomentuj